İade Bilgileri

Aldığınız her ürün, üretici firmasının garantisi altındadır. 

 

  • Almış olduğunuz ürününü ambalajını açmadan/tahrip etmeden//bozmadan, ürünü kullanmadan teslim tarihinden itibaren 7(yedi) günlük süre içinde teslim aldığınız şekli ile MNG Kargo'ya "709203863" müşteri kodumuzu bildirerek iade edebilirsiniz. Sitemiz üzerindenen iade talebi kısmından talep oluşturduysanız her hangi bir onay gelmesini beklemenize gerek kalmadan MNG kargoya teslim edebilirsiniz. Gönderdiğiniz ürün tarafımıza ulaştıktan sonra kontrolleri sağlanıp iade şartlarına uygunsa onaylanır ve 3(üç)  iş günü içerisinde ücret iadeniz tarafınıza yapılır.

www.machinist.com.tr adresinden "Hesabım>İade Taleplerim" Sayfasında iade veya değişim talebi oluşturduktan sonra sistemden herhangi bir kod beklemeden MNG Kargo'ya "709203863" müşteri kodumuzu bildirerek iade edebilirsiniz ve  durumunu "İade Taleplerim" sayfasından takip edebilirsiniz.

 

  • MNG kargo harici başka kargo firmasıyla gönderilen iadeler kabul edilmeyecektir.

 

  • Değişim yapılan ürün iade olarak gönderilirse kargo ücreti alıcı tarafından ödenir.

 

  • İade kargonuz depomuza ulaştıktan kontrol edilip onaylandıktan sonra para iadeniz gerçekleştiriliz ve 3 iş günü içerisinde ödeme yaptığınız kredi kartınıza ödemeniz geçer.

 

  • 1.000 TL ücretsiz kargo limitinden faydalanan müşterilerimiz kısmı iade yaptığı taktirde kargo ücreti iade bedelinden düşülerek ödemesi gerçekleştirilir.

 

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tuttururarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız 

Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vesair şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez. 

Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür 

Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde, iade edilen ürün tarafımıza ulaştığı andan itibaren on (3)iş günü içerisinde ürün bedeli iade edilir. 
Kredi kartına ürün iade bedeli bankanız tarafından 1 ile10 gün arasında arasında yapılmaktadır. Bu sürede firmamızın tasarrufu bulunmamaktadır.

İade ve değişimlerinizi anlaşmalı olduğumuz MNG Kargo kullanarak göndermeniz gerekmektedir. MNG Kargo  dışındaki kargo firmalarıyla gönderilen iade ve değişimler kabul edilmemektedir.

Bankanız kredi kartı iadelerini aynı gün hesabınıza yansıtmayabilir. Bu durumda bankanızın kredi kartı servisini aramanız gereklidir. Siparişinizle ilgili “İptal Edildi” uyarısı çıktıktan sonra tüm bedel kredi kartınıza iade edilmektedir. Taksitli satışlarda yapılan iadeler bankanız tarafından kredi kartınıza her ay artı bakiye olarak taksitli olarak yansıtılmaktadır.

Satıcı firma üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumları tespit ettiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir. 

Yukarıdaki şartlara uygun hallerde iade durumunda edilen ürünlerde kargo ücreti tarafımızdan ödenecektir..İndirimli ürünlerin değişimi durumunda kargo ücreti müşterilerimize aittir.

 

Bankanız kredi kartı iadelerini aynı gün hesabınıza yansıtmayabilir. Bu durumda bankanızın kredi kartı servisini aramanız gereklidir. Siparişinizle ilgili “İptal Edildi” uyarısı çıktıktan sonra tüm bedel kredi kartınıza iade edilmektedir. Taksitli satışlarda yapılan iadeler bankanız tarafından kredi kartınıza her ay artı bakiye olarak taksitli olarak yansıtılmaktadır

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
/**/